Czy wiecie, że do Bukaresztu prowadzą trzy autostrady? Na zdjęciu widok z kabiny samochodu Romania Express wjeżdżającego z paczkami do rumuńskiej stolicy od strony zachodniej – z autostrady A1 (București-Pitești).

Do Bukaresztu można dotrzeć również od wschodu, znad Morza Czarnego, słynną Autostradą Słońca (A2) oraz A3 z kierunku północnego, od strony Karpat.

Przesyłki do SE Rumunii

Praktycznie każda przesyłka jadąca z Polski do południowo-wschodniej Rumunii, przejeżdża przez sortownię w Bukareszcie. Oznacza to, że wjeżdża doń jedną a wyjeżdża inną z trzech rumuńskich autostrad.

Jeśli wysyłasz paczkę do Rumunii, a Twoim adresatem jest klient mieszkający, powiedzmy, w nadmorskiej Mangalii, Twoja przesyłka trafi do hubu w Bukareszcie, wjeżdżając A-jedynką, po czym wyjedzie w stronę Morza Czarnego A-dwójką, gdzie ostatecznie zostanie przekazana w ręce kuriera z Konstancy. Po kolejnych 40 km paczkę odbierze adresat. 

Jeśli Twój adresat mieszka w południowej lub środkowej Mołdawii, dajmy na to w Onești, przesyłka opuści bukareszteński hub autostradą A3, jadąc docelowo do hubu w Bacău, gdzie przesiądzie się do kolejnego pojazdu, którym dotrze do magazynu wydawczego w Onești. 

Szczegółowo o trasach, jakie przemierzają przesyłki kurierskie do Rumunii pisaliśmy tutaj: https://romaniaexpress.pl/przesylki-do-rumunii-jakimi-szlakami-wozimy-paczki-do-rumunii/